Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Halucinogenní synthpop říznutý velmi agresivními ambientními plochami, které vám snadno zatemní vědomí. Tohle doma nezkoušejte! Budete mít barevnou depresi plnou sytě temných odstínů. Nepřestane vás provázet chuť zajít si do lesa natrhat košík muchomůrek s červenými kloboučky a uspořádat muscimolovou párty za rytmu PIČI Z HOVEN, ze které se nikdy neprobudíte. Pamatujte si. Varoval jsem vás!
Tuto čarodějnickou taneční hipsterskou diskotéku vytvořil brněnský odštěpek z fakulty výtvarných umění. Celá deviantní hudební kolekce je vystavěna na sythpopové konstrukci modelu osmdesátých let, do které namleli hudební vizi pokřivenou surrealismem, naivismem i dadaismem. Výsledek je kořeněn poctivou dávkou noisu i industriálu, který však zůstává na povrchu jako dekadentní přízdoba elektronických písniček s nesmlouvavou atmosférou. Výsledek je kupodivu návykový, temně morbidní a hypnotický. I přes infantilně stavěné neškolené vokály a triviální minimalismem ořezané texty je „Doom na kraji lesa“ dílem, které nepůsobí úsměvně nebo jakkoliv plytce. Grafici vědí jak pracovat s atmosférou a lehce vás dostanou přesně tam, kde vás chtějí mít.
Chtějí šokovat na více frontách. V první linii samozřejmě svým názvem a to se jim i daří. Ať už jde o to, že jejich koncerty na Slovensku provázely i reakce politiků a to nikoliv díky cover verzi slovenské hymny, ale díky kontroverznímu názvu nebo faktu, že na mnohých místech se musí název kapely zkracovat na PzH nebo ◊►≈. Pro mě jeden z domácích počinů roku 2012 na domácí alternativní scéně.
Hodně netradiční černý kov, který do sebe přirozenou cestou nasává prvky mathmetalu a dalších progresivnějších stylů bez toho, aby uhnul v oddanosti kořenů. Po celou dobu instrumentálně zajímavé a emocionálně intenzivní.
Pokud jste přejedeni HAMMERFALL nebo jich stále nemáte dost, jsou tu TWINS CREW. Kdybych nikdy neslyšel nic podobného, asi bych to velebil. Má to šťávu, dynamiku a slušné refrény. Přestože je švédský power/heavy už dost vybraný rybník, tenhle kapr ujde.
Máte-li rádi naléhavý zpěv Cristera Olssona, procítěné severské riffové preludování a nevadí vám ani švédština, na novém albu EREB ALTOR si jistě najdete to své. Na žádné slavobrány to není, ale i poctivé bušení do kovadliny má kolikrát něco do sebe.
Pořád je všechno v pořádku a americká super grupa jede v kolejích poklidného progrocku. I tentokrát se najdou příjemná místa, celkově mám ale pocit, že docházejí silnější melodické nápady. Snad to bude jen takový ten oddech před něčím větším. Doufejme.
Pojďme si zase užít trochu pravého DM chrastění. MACERATION splňují žánrové atributy na potřebných 100% a doručují desku, ze které budou nadšeni zejména příznivci DISMEMBER nebo GRAVE (ale i BOLT THROWER). Zvuk je tučný, hluboký a deska nepostrádá tlak.
AC/DC war metalu a jejich nová deska. Výrazně podobná těm předchozím. Příznivci REVENGE dostanou klasicky zvrhlý a maximálně agresivní klepec. Tak jako vždycky. A tentokrát rovnou přes 40 minut. No, mě to stačilo dvakrát, potřetí do toho už asi nejdu.
Tak je to konečně venku! Pohrobci geniální tech/death entity SPAWN OF POSSESSION jsou zpět v centru dění. V kůži RETROMORPHOSIS působí robustněji a špinavěji, nicméně i tak je dokážete neomylně identifikovat hned po prvním riffu. Epické zmrtvýchvstání.